3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Yer tespiti

Üye
    Teşekkür Et
    0

Standart Yer tespiti

Arkadaşlar bir gayrimenkulü değerlerken yer tespiti çok önemli , yeri yanlış tespit ederseniz bu hata telafi edilmez diyorlar.Ben yeni başladım ekspertiz işlerine yer tespiti yaparken nasıl bir yol izliyorsunuz.Büyük şehirlerde google maps falan var ama küçük şehirler için bunlar hiç güncel değil. 6-7 yıl öncesinin bilgileri mevcut bunlarda.Özellikle arsa değerlerken yeri nasıl tespit edecez?Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Yönetici
    Teşekkür Et
    19

Merhaba;
    Öncelikle gördüğüm bir çok örnekte parsel hataları bulunmaktadır. Örneğin aynı müteahhit 2 parsele inşaat yapıyor ve parsel numaralarını ters biliyor. Bu sebeple parsel kontrolünü yaparak sokağa geldim bişey olmaz demeyin kesinlikle parselleri sayarak doğru parsele geldiğinizden emin olun.

Tarla konusunda ise önerim en azından bir GPS cihazına sahip olmaktır. ( Şuan iPhone vb. telefonlar çok büyük bir nimet ) GPS cihazınız varsa gittiğiniz yerde koordinat alarak buna google maps üzerinden bakmanız ve google maps ile kadastral paftayı çakıştırmanız olumlu olacaktır.
    iPhone vb. bir cihazınız varsa önce kadastral paftaya bakarak direk yeri tespitiniz daha kolay olacaktır. Kadastral pafta ile google maps'i çakıştırarak yeri tespit edebilir ve iPhone yardımı ile yeri kolayca bulabilirsiniz.

Ayrıca şunu da belirtmeliyimki kadastro ve belediye kayıtlarında parsel numaralaörı farklılık gösterebilmektedir. Bu durumun da kontrolünü öneririm.

Üye
    Teşekkür Et
    0

Teşekkürler...

Yer imleri