5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Spk lisansi tek başina yeterli midir?

Üye
    Teşekkür Et
    1

Standart Spk lisansi tek başina yeterli midir?

Ben bu sorunun yanıtını yaşayarak aldım.Onca emek,zaman ve bir miktar para boşa gitti diyebilirim.Dört meslek grubunun dışında olan arkadaşlar, eğer Değerleme Uzmanı olmak gibi bir idealiniz varsa,başka alanlara yönelmenizi tavsiye ederim.Firmalar SPK Lisansınız olduğu halde bile sizi işe almıyor.Korkunç bir meslek ayrımcılığı yapılıyor.Ben bir sosyal bilimler mezunuyum.İşletmeciyim.Bu mesleği icra eden dört meslek grubuna şunu söylüyorum.Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı disiplinler arası bir meslektir.Dolayısı ile meslek şovenizmi yapmayınız.

Üye
    Teşekkür Et
    0

Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Bu ülkede insanlara değeri beş para etmeyen diplomaları, lisansları verenler utansın.

3. The Following User Says Thank You to darkonset For This Useful Post:

srdryksel (05-05-2015)

Üye
    Teşekkür Et
    1

Rica ederim.Biraz olsun farkındalık yaratabildiysem ne mutlu bana.Bu konuda mücadele etmek gerektiğine de inanıyorum.Bankaların kuralları belirliyor olması,SPK'nın sessiz kalması hiç hoş değil.

Yönetici
    Teşekkür Et
    19

Alıntı darkonset Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Bu ülkede insanlara değeri beş para etmeyen diplomaları, lisansları verenler utansın.
    hakaret ve ağır sözler içeren mesajınızda düzeltme yapılmıştır. Lütfen üslubunuza dikkat ediniz.

Üye
    Teşekkür Et
    0

Bence yanlış düşünüyorsunuz. Firmalar kendileri şartları belirleyebilir ama İşletme, İktisat yada başka bölümlerden mezun olup, diğer saydığınız yada aradıkları gruptakilerden hiçbir farkı olmaksızın başarılı olan Gayrimenkul Değerleme Uzmanları mevcut. Çoğu şirketlerde ortak, yöneticilik yapıyor. Bu iş dediğiniz gibi üst bir meslek dolayısıyla ayrım yapılmaması gerekiyor önemli olan lisansın kendisi ama sık sık sınav açıp bu lisansı almayı kolaylaştırınca çok sayıda kişi belge alıyor. o yüzden işletmeler eleme amaçlı kendi kriterlerini belirliyor. Bence lisansı bu kadar çoğaltıp iş olanağının azaltılmaması daha olumlu sonuç verir. Bana kalırsa burada çevresi, piyasası olan kişilerin bir araya gelip yapabileceklerini, hedeflerini ortaya koymalarıdır. Ben bu sayfalara ilk girdiğimde 100 civarı firma vardı şu anda ekonomi çok da iyi olmamasına rağmen şirket sayısı 140 lara varmış durumda. Dolayısıyla demek hala piyasada ihtiyaç var.